Допомога Україні не суперечить безпековим інтересам НАТО і Японії - Рютте

Допомога Україні не суперечить безпековим інтересам НАТО і Японії - Рютте
Допомога Україні не суперечить безпековим інтересам НАТО і Японії - Рютте
Російська агресія проти України має глобальний вимір, саме тому допомога Україні в інтересах безпеки як країн Альянсу, так і Японії.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час виступу перед слухачами Токійського університету Keйo.

«Ми поділяємо одні й ті самі цінності, інтереси й занепокоєння, і наша безпека є очевидно взаємопов’язаною. Те, що відбувається у Тихоокеанському регіоні, має значення для Європи. Те, що відбувається в Європі, має значення для Японії та для цього регіону. Саме тому ми обоє підтримуємо Україну. Саме там відбувається боротьба за мир і за свободу. Російська війна точиться в Європі - так, це правда. Але цей конфлікт є дійсно глобальним, із залученням північнокорейських військ, іранських дронів та китайських технологій, які підживлюють російську жорстокість проти України та підтримують спроби Путіна зруйнувати свободу по усьому світу», - заявив Рютте.

Він нагадав, що зараз докладаються зусилля, щоб зупинити бойові дії, і назвав ці наміри «дуже позитивними».

«Ми хочемо, щоб ця війна завершилася. Але передусім ми потребуємо тривалого миру. Для цього Україна має залишатися сильною, щоб Росія ніколи знову не посміла розпочати атаку ані проти України, ані проти будь-кого іншого. Для того, щоб залишатися сильною, вона (Україна – ред.) потребує нашої допомоги», - наголосив генсек Альянсу.

Він нагадав, що союзники по Альянсу надають 99% від усієї військової допомоги, що надходить в Україну, включаючи засоби протиповітряної оброни, танки, дрони та боєприпаси. Водночас союзники спрямовують мільярди євро, щоб трансформувати збройні сили України у довготривалій перспективі.

Японія також відіграє свою роль у наданні Україні нелетальної допомоги. Керівник Альянсу окремо подякував Японії за суттєвий внесок, який ця країна робить у широкий пакет підтримки України з боку НАТО.

«Наші спільні зусилля мають значення як для української оборони та майбутнього, так і для глобальної стабільності. Світ уважно спостерігає за цією війною та за її результатом. Безумовно, за цим спостерігає Китай. Якщо дозволити Путіну скористатися силою, щоб досягти власних цілей, це не лишиться непоміченим. Сьогодні йдеться про Україну. Завтра це може бути Східна Азія. У небезпечні часи НАТО і Японія - обидві сторони - сфокусовані на розбудові сильнішої оборони, щоб витрачати більше на оборону... Не для того, щоб спровокувати війну, а щоб захистити мир», - підкреслив Рютте.

Польща розпочала головування в Раді ЄС: основні виклики та плани на 2025 рік


Распечатать