Кабмін опублікував повний текст підписаної з США угоди

Кабмін опублікував повний текст підписаної з США угоди
Кабмін опублікував повний текст підписаної з США угоди
На сайті уряду України опублікували текст Угоди зі США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.

Цей документ учора в Вашингтоні підписали українська віцепрем’єрка Юлія Свириденко і міністр фінансів США Скотт Бессент. 

У документі, серед іншого, закріплено право України самій визначати ділянки в межах своєї території та в своїх територіальних водах, виключній економічній зоні та на континентальному шельфі, які надаватимуться для діяльності з пошуку, розвідки та видобутку природних ресурсів. Також зазначили, що Угода "не завдає шкоди правилам в Україні, що регулюють систему власності на майно, виключаючи правила, пов’язані з державною власністю та приватизацією". 

В документі уточнили, які родовища і запаси є предметом угоди. "Активи, що стосуються природних ресурсів" – це ділянки, запаси та родовища на території України алюмінію, сурми, миш’яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу (включаючи скраплений природний газ) та інші мінерали або вуглеводні, іншим чином погоджені Принципалами.

 

"Узгоджений з Україною Дохід" означає 50% усіх роялті (орендних платежів), ліцензійних платежів та сум, що підлягають сплаті за угодами про розподіл продукції, отриманих будь-яким державним органом України від або у зв’язку з: (i) видачею нових ліцензій або спеціальних дозволів на дату набуття чинності Угоди стосовно розвідки, виробництва, видобутку, розробки, добування, експлуатації, переробки, очистки або іншого використання Активів, що стосуються природних ресурсів. 

Загалом в уряді наголошували, що Угода зосереджується на майбутній, а не минулій військовій допомозі США. Україна спрямовує до Фонду 50% майбутніх доходів від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки (у сфері критичної сировини, нафти й газу). Доходи від уже чинних проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду. Управління Фондом здійснюється на паритетних засадах між Україною та США. 


Распечатать