Суд оголосив обвинувальний вирок ексначальнику Держгеокадастру Вінниччини

Суд оголосив обвинувальний вирок ексначальнику Держгеокадастру Вінниччини
Суд оголосив обвинувальний вирок ексначальнику Держгеокадастру Вінниччини
ВАКС оголосив обвинувальний вирок колишньому начальнику Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області та колишньому виконувачу обов’язків директора державного підприємства, яке входить до складу Національної академії аграрних наук України.

Про це повідомила пресслужба САП 27 травня.

«Вироком суду колишнього начальника Головного управління Держгеокадастру визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, проте звільнено від покарання на підставі ч. 1 ст. 49 КПК України», – сказано у повідомленні.

Водночас суд визнав чоловіка винним за ч. 5 ст. 191 КК України та призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, строком на 2 роки, з конфіскацією майна.

Кримінальне провадження щодо колишнього виконувача обов’язків директора державного підприємства суд закрив на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України, зазначили в САП.

«Також суд задовольнив цивільний позов прокурора про відшкодування збитків на суму 11 597 260,96 грн. Крім того, суд прийняв рішення про конфіскацію земельних ділянок, які було протиправно передано у приватну власність», – додали у ВАКС.

Вирок суду набуде чинності через тридцять днів, якщо його не буде оскаржено в апеляції.

Нагадаємо, у серпні 2022 року САП скерувала до суду справу ексдиректора держпідприємства «ДГ «Бохоницьке» і колишнього начальника Держгеокадастру у Вінницькій області.

За версією обвинувачення, керівник ДП «Бохоницьке», що входить до складу Національної академії аграрних наук України, у 2016-2017 році спільно з керівником ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області підробили документи, що дозволили в обхід законної процедури (без згоди Кабінету міністрів) передати у приватну власність 10 земельних ділянок особливо цінної землі загальною площею 17,11 га.

Для надання видимості законності цій схемі використано легенду про надання землі нібито співробітникам держпідприємства для ведення особистого сільського господарства. Однак, як встановило слідство, майже всі отримувачі ділянок до ДП не мали ніякого відношення. До того ж, серед власників ділянок виявився близький родич керівника ДП.

За клопотанням НАБУ і САП на земельні ділянки, незаконно сформовані за рахунок особливо цінних земель, накладено арешт. Слідство оцінює збитки в 11,6 млн грн. В серпні 2022 року цю справи призначили до розгляду по суті.

Правоохоронці затримали двох радників Нетаньягу за підозрою в корупції


Распечатать